+371 27 548 770

Viena vai divstāvu māju projekti? Izvēlamies stāvu skaitu

Viena vai divstāvu māju projekti? Izvēlamies stāvu skaitu

Pirms uzcelt māju, nepieciešams skaidri saprast, kādu tieši vajag. Ja Jūsa apbūves gabala platība atļauj, pasūtiet vienstāvu māju “New House”. Bet divstāvu māju projekti būtu jāizvēlās, ja apbūves platība neliela, bet gribas vēl iekārtot arī dārzu.

Protams, gan vienstāvu, gan divstāvu māju projekti satur sevī gan trūkumus, gan arī dažādas labas īpašības.

KĀDI FAKTORI IR JĀŅEM VĒRĀ, JA JĀPASŪTA VIENA VAI DIVSTĀVU MĀJAS PROJEKTĒŠANA

Pirmkārt – finanses. Vairākums gadījumos, divstāvu mājas celtniecība izmaksās lētāk nekā vienstāvu. Tas saistīts ar to, ka pamatu un jumta platība un apjoms, divstāvu māju projektā, būs noteikti mazāki, kā vienstāvu.

Tomēr, būvējot vienstāvu māju, var izveidot atvieglotos pamatus, taču tad ir precīzi jāzina grunts sastāvs dotajā būvlaukumā. Pretējā gadījumā grunts sastāvs var nospēlēt ļaunu lomu.

“Vienstāvnieks” aizņem apbūves gabalā lielāku platību. Un, ja vieta apbūvei ir ierobežota, tad ir jēga pasūtīt divstāvu mājas projektēšanu. Taču jāievēro, tādā mājā nāksies būvēt kāpnes uz otro stāvu, un ja mājās ir mazi bērni vai padzīvojuši radinieki, tas var izraisīt viņiem grūtības, kā arī traumas.

Ērtību ziņā pareizi izplānotai viena stāva mājai, ir lielākas priekšrocības nekā divstāvu mājai, jo visas istabas atrodas vienā līmenī, un nav vajadzības skraidīt pa kāpnēm. Jo vecāki kļūst iemītnieki, jo grūtāk pārvietoties divstāvu mājā.

Ja ir ierobežotas finanses, var rekomendēt būvēt nelielu vienstāvu māju, bet bēniņu telpu izplānot tā, lai vajadzības gadījumā auksto bēniņu telpu varētu pārveidot par nosiltinātu mansardu. “ New House” arhitektiem tādas mājas projektēšana padodas viegli.

Vēl ir jāsaprot, ka divstāvu mājas ir augstākas par vienstāvu, tāpēc apkalpot šādu māju būs grūtāk, jo iespējams nāksies nokļūt pie jumta, lai salabotu notekcauruli vai nomazgāt logus no ārpuses otrajā stāvā.

Izvēloties jāievēro vēl viens moments: divstāvu mājas projekts ar auksto bēniņu telpu izmaksās tikpat cik vienstāvu ar nosiltināto mansardu. Saistīts tas ir ar mansarda telpas jumta siltināšanas “pīrāga” montāžu un pielaistās kļūmes var dārgi maksāt. Aukstā bēniņu telpa savukārt ir vienkāršāka – un protams, “ New House” arhitektori to ņem vērā.

Uzdot jautājumu


Mūsu menedžeri sazināsies ar Jums 1 darba dienas laikā un atbildēs uz visiem jautājumiem.